Animowane zdjęcie profilowe – Nowa funkcja na Facebooku

Animowane zdjęcie profilowe – koniec statycznych zdjęć profilowych?

Może część z Was zauważyła u swoich znajomych (głównie zagranicznych, chociaż widziałem już też tę opcje na polskich profilach) nową funkcje, którą przygotowuje dla nas Facebook – możliwość dodania animowanego GIFa lub filmu zamiast zdjęcia profilowego.

Nowa funkcja została póki co udostępniona tylko wybranym użytkownikom, jednak możemy się wkrótce spodziewać powiększenia liczby osób, którym facebook pozwoli skorzystać z nowej opcji. Czy ma to duży potencjał np. w prowadzeniu działań marketingowych (zwrócenie uwagi na markę)? Jeśli teraz jakiś profil firmowy miałby dostęp do tej funkcji, to na pewno mógłby się wyróżnić, jednak możemy się spodziewać, że gdy będzie to powszechnie udostępniona funkcja, będziemy musieli przygotować się na możliwość występowania częstych oczopląsów.

Z drugiej jednak strony będzie to kolejny obszar, w którym marketerzy będą mogli wykazać się inwencją twórczą i nieco „poszaleć”. Twoje nowe profilowe będzie mogło mieć maksymalnie  7 sekund, po których nastąpi automatyczne zapętlenie.

animowane zdjęcie profilowe facebook

Jeśli miałbym teraz coś polecić, to na pewno jeśli dana firma korzysta również ze Snapchata, to można fajnie połączyć obie sieci, poprzez dodanie animowanego avatara Snapchata jako nowe „profilowe” na Facebooku. Zwróci to z pewnością uwagę odbiorców i pozwoli skuteczniej zachęcić do obserwowania profilu marki na „Snapie”.

Czy kolejnym krokiem będzie wdrożenie animacji zamiast zdjęć w tle? Widać od pewnego czasu, że Facebook nie boi się wprowadzać ruchomych elementów do swojej przestrzeni. Najpierw coraz silniejszy nacisk położony na wideo, później możliwość publikowania ruchomych GIFów jako postów, a teraz animowane „profilówki”.

Żeby tylko nie zrobiła się z tego mieszanka powodująca ból głowy u fejsbukowiczów…


 

…a może chcesz pobrać darmowy poradnik? 🙂

Jak zdobyć linki do swojej strony na najlepszych blogach i serwisach ZA DARMO?


newsletter templates powered by FreshMail


  • Hm, nie wiem, czy nie czytałam gdzieś, że ruchome profilowe jest widoczne tylko po odwiedzeniu profilu danej osoby, że na osi czasu widoczna jest jedynie miniatura…podkreślam, nie jestem pewna, ale chyba wolałabym takie rozwiązanie niż „tańczącą oś czasu” 😛 Mam też nadzieję, że to nie będzie docelowo jedyna opcja i że fb nie zrezygnuje z tradycyjnych zdjęć…

    • Zgadza się, obecnie wygląda to tak, że animacja odtwarza się gdy wejdziemy w tablice danego profilu. Myślę, że tak pozostanie, bo gdyby animacja działała na ogólnej tablicy, to oczopląs gwarantowany 😀